x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim
YUKARI ÇIK

vitrin.jpg (27 KB)

Toplam 4826 ürün bulunmaktadır.
Toplam 4826 ürün bulunmaktadır.

El Aletleri

Sadece sanayide ve inşaat sektöründe değil basit ya da profesyonel her türlü tamirat ve onarım işinde pense, testere, yan keski, tornavida ve benzeri el aletlerine ihtiyaç duyulur. Hayatı kolaylaştıran el aletleri ev ve iş yerlerinde kullanabileceği gibi bahçe işlerinde de tamirat, onarım ve değişim konularında bizlere hizmet verir. Kesme, delme, sıkıştırma, şekil verme, düzeltme, zımbalama ve bağlantılandırma gibi işlevi bulunan bu gereçleri tek tek almak yerine el aletleri seti şeklinde taam takım olarak edinmeniz yerinde olacaktır. El aletleri seti edinmek uzun vadede tüm tamir ve onarım ihtiyaçlarına cevap verecek niteliktedir. Kullanımları adından da anlaşılacağı üzere manuel olan elektriksiz bu araçlar genel olarak Çekiç, keser, tokmak, anahtar, allen, kerpeten, silikon tabancaları, zımba, maket bıçağı, kesici makaslar, törpü seti, eğe, iskarpela, keski, raspa, cımbız, kargaburun ve pense çeşitlerinden oluşur. 

El Aletleri Seti

Hepsi farklı işlev görev el aletleri denilince çekiç, testere ve keserlerden sonra akla ilk gelen gereçler pense çeşitleri ile tornavida setleri olur. Tornavida setleri farklı boylarda birden fazla tornavidayı içerir. Tornavidalar düz ve yıldız olmak üzere iki çeşit uca sahiptir. Gövdeleri tutma yerleri sağlam olması açısından çelik ve benzeri metal karışımlarından yapılan tornavidaların tutma yerleri ise sert plastikten imal edilir. Tornavida setleri sıkma, gevşetme, sökme ve takma işlerinde kullanılan alet çantalarının vazgeçilmez gereçleridir. Pense çeşitleri ise takım sandığında mutlaka olması gereken el aletleri arasında bulunuyor. Genellikle elektrik, elektronik ve tesisat işlerinde kullanılan pense çeşitleri çiftli kaldıraç sistemi ile çalışır. Penseler kesme, tutma, sıyırma, germe ve kıvırma işlemlerinde sıkça kullanır. Pense çeşitlerinden biri olan kargaburun pense de özellikle elektrik işlerinin yapımında kullanıcılara pratiklik kazandırır. Kargaburun pense diğer penselere nazaran daha hassas ve daha incelikli işlerde genellikle de küçük kablolar ile tellerin tutulmasında yarar sağlar. Alet çantalarından eksik edilmemesi gereken bir diğer gereç ise kerpetenlerdir. Kerpeten bir pim ya da vida ile birbirine çapraz olarak bağlı, uca doğru hafif keskinleşen iki metalden oluşur. Kerpetenlerin işlevi ise çivi çekmek, cisimleri sıkıca tutarak başka işlem yapılmasını sağlamak ve tel ile kabloları kesmek ve soymaktır. Ama kablo sıyırmak ve kesmek yan keski ile daha pratik ve daha kolaydır. Cıvata ve somunları sökmek ve takmak için ise lokma anahtarları kullanılır. 

El aletleri içinde özel kullanım alanlarına sahip gereçler de bulunmaktadır. Bunlardan biri olan iskarpelalar ağaç işlerinde kullanılır ve bu gereçle ahşaba şekil vermek amaçlanır. Raspalar da iskarpelalarla yaklaşık olarak aynı işleve sahiptirler. Eğe ve törpüler ise üzerlerinde bulunan birçok kesici diş sayesinde tesviye alanında sıkça kullanılırlar. Anahtarlar ise somun ve cıvata gibi bağlantı elemanlarını döndürmek ve kavramak için gereklidir. 

Uzun ömürlü bir kullanım sunan, kaliteli el aletlerine Civteccivata.com.tr farkı ve taksit imkanları ile internet sitemizden ulaşabilirsiniz. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.