x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim
YUKARI ÇIK
Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Toplam 938 ürün bulunmaktadır.
Toplam 938 ürün bulunmaktadır.

Bits Uç Çeşitleri

Bits uç delme ve vidalama işleri için kullanılan matkap ve vidalama makinelerinin ucuna takılan aparatlardır. Darbeli ya da darbesiz özelliği bulunan delici ve kırıcı aletler ile de kullanılan bits uç çeşitleri matkaplardan aldıkları güçle işlev görürler. Matkap ucu olarak da isimlendirilen bu aparatlar olmadan delme ya da vidalama işlemi yapılamaz. Bits uç delik açılacak yüzeye göre farklı çeşitlere sahiptir. Yani bits uç çeşitleri metal matkap uçları, ahşap matkap uçları ve beton matkap uçları olarak üç gruba toplanmaktadır. Metal matkap uçları tamamen dayanıklı metal malzemelerden imal edilir. Metal bits uçları ile bakır, alüminyum, demir, pirinç, çinko ve demir gibi sert metal yüzeyler kolaylıkla delinebilir. Paslanmaz çelik yüzeyleri delmek ise titanyum kaplamalı matkap uçları idealdir.

Ahşap bits uç ise daha çok mobilya üretiminde kullanılmaktadır. Ahşap materyallerin tadilat ve onarımda da iş gören ahşap matkap uçları metal bits uçlarına kıyasla daha yumuşak bir yüzeyde çalışmayı gerektirir. Bu uçlar sayesinde ahşabın zarar görmesi önlenerek mükemmel sonuç kısa sürede elde edilir. Bits uç çeşitlerinin sonuncusu ise beton matkap uçlarıdır. Bu uçlar duvarları ve betondan yapılmış her yüzey ile zemini delme uygulamalarında kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Bits uç çeşitleri kullanım alanlarına ve delik açılmak istenen materyalin yapısı ile sertliğine göre tercih edilmelidir. Matkap uçlarının düz ya da yıldız bits uç olduğuna da dikkat edilmelidir. Ayrıca kalın ya da ince ve kısa ya da uzun bits uç yapılacak işe göre seçilir. Dayanıklı ve kaliteli bits uç çeşitlerine ulaşmak için Civtec Cıvata’nın tornavida ve bits uçlar kategorisine göz atabilirsiniz. Civtec Cıvata’da İzeltaş bits uç ile Ceta Form bits uç setlerini bulabilirsiniz.

Tornavida Çeşitleri

Ofislerde, evlerde ve tüm yaşam alanlarında ihtiyaç duyulan el aletlerinden biri tornavidalardır. Tornavida ile vidaları sabitlemek ve montelendiği alandan çıkarmak mümkündür. Tornavida çeşitleri, yıldız uçlu tornavida ve düz uçlu tornavidalardan oluşmaktadır. Aynı işlevi gören iki tornavida çeşidini birbirinden farklı kılan özellik uç yapılarıdır. Aldıkları isimleri de tornavidaların uç şekilleri belirlemiştir. Tepesi yıldız şeklinde olan vidaların montelenmesi ve zemin ile yüzeyden çıkarılması yıldız uçlu tornavida ile gerçekleştirilir. Baş kısmı düz olan vidalarda ise düz uçlu tornavida çeşitleri kullanılır. Her alanda gereksinim duyulan tornavida seti Civtec Cıvata’nın kalitesi ve güvenirliliği ile bilinen Ceta Form markası tarafından sizlere sunuluyor. Üstelik Ceta form tornivada seti ve Civtec Cıvata avantajları ile çok amaçlı tornavida çeşitlerine uygun fiyatlara sitemizden sahip olabilirsiniz.

Kontrol Kalemi

Tornavidaların bir çeşidi sayılan kontrol kalemi tornavidadan farklı işlevlere sahiptir. Tornavidanın vida sabitleme ve gevşetme görevini de üstelenen kontrol kalemlerinin asıl görevi priz ya da kablo gibi materyallerde elektrik olup olmadığının belirlemektir. Kontrol kalemlerinin uç kısmı söz konusu malzemeye dokundurulduğunda kalemin sapında bulunan ışık yanarsa elektrik var demektir. Eğer materyalde elektrik yoksa sapta ışık yanmaz. Elektrik yükünü ve elektrik kaçaklarını tespit etmek için kullanılan kontrol kalemi kullanıcıların güvenliği için oldukça gerekli bir el aletidir. Temaslı kontrol kalemi ve temassız kontrol kalemi olarak iki çeşidi bulunan bu ürün özellikle elektrik tesisatçılarının vazgeçilmezidir. Temaslı kontrol kalemleri elektrik akımının ya da kaçağının olup olmadığı yüzeye temas ederek ölçerken temassız kontrol kalemleri elektriğin varlığını uzaktan belirleyebilir.

Tornavidalar İle Kontrol Kalemleri Arasındaki Farklar

Fiziksel özellikleri bakımından çok benzeyen kontrol kalemi ve tornavida aslında farklı işlevlerin gerçekleştirilmesinde kullanılır. Tornavidaların görevi vidaları elle söküp sabitlemektir. Aynı zamanda vidanın sıkılması ve gevşetilmesi de tornavida aracılığıyla yapılır. Kontrol kalemi düz başlı vidaların sökülüp takılması görevini de yerine getirirken asıl işi elektrik akımının ve kaçağının olup olmadığını tespit etmektir.

Tornavidalar, vidaların tepe noktalarına uyacak şekilde yıldız ve düz uçlara sahiptirler. Ayrıca tornavidaların farklı kalınlık ve uzunluklardaki çeşitleri de mevcuttur. Kontrol kalemleri ise boyutları değişmekle birlikte tek tip yani düz üçlü olurlar. Kontrol kalemlerinde düğme ve ışık bulunurken tornavidalarda bu aparatların varlığına ihtiyaç yoktur.

Kontrol kalemlerinin sap kısımları yanan ışığı göstermesi açısından şeffaf olmak durumundadır. Tornavidalarda ise sap genellikle renkli ve kapalı olur. Tornavidalar herkes tarafından kullanılırken kontrol kalemleri elektrikçilerin kullanımı için tasarlanmış ürünlerdir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.