x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim
YUKARI ÇIK
Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Toplam 184 ürün bulunmaktadır.
Ceta Form Dijital Kumpas 150 mm-6” Ağız Genişliği - CETA %35indirim
ÜCRETSİZkargo
Ceta Form Çelik Cetvel 30 cm - CETA %37indirim
Ceta Form Çelik Cetvel 50cm - CETA %37indirim
Ceta Form P45A Mekanik Kumpas 150 Mm - CETA %37indirim
ÜCRETSİZkargo
Bosch Professional GLM 50-27 C Lazerli Uzaklık Ölçer - Bosch %22indirim
ÜCRETSİZkargo
Bosch GLL 3-80 C Professional Çizgi Lazeri - Bosch %22indirim
ÜCRETSİZkargo
Bosch GLL 3-80 Professional Çizgi Lazeri - Bosch %22indirim
ÜCRETSİZkargo
Bosch GCL 25 Professional Nokta Lazeri - Bosch %22indirim
ÜCRETSİZkargo
Eltos ST 460 Mini Su Terazisi - Eltos %5indirim
Toplam 184 ürün bulunmaktadır.

Ölçüm Alet Cihazları

Ölçüm aletleri tadilat ve onarım işlerinde en çok ihtiyaç duyulan cihazlardır. Gerekli ölçümü yaparak hesaplamada bulunmadan onarım ve tadilatları gerçekleştirmek hataları sonuçlar doğuracağından alet çantalarında ölçüm aletlerini bulundurmak şarttır. Farklı pek çok konuda ölçüm yapılmasını sağlayan ölçüm aletleri, elektrikli ölçüm aleti çeşitleri, lazerli aletler ve şerit metre gibi manuel olarak kullanılan aletlerden oluşur. Elektrikli ölçüm aleti çeşitleri arasında yer alan dijital multimetre iki ve daha fazla elektriksel değeri yani; gerilim, akım ve direnç değerlerini ölçmek amacı ile kullanılan bir test aletidir. Analog cihazlara göre çok daha güvenilir sonuçlar veren dijital multimetreler dışında diğer bir elektrikli ölçüm aleti olan dijital pens ampermetre elektrik ulaştırma devresi ile motor devresinde bulunan akımı ölçmek için devrenin hattı kesilmeden kullanılan bir alettir. Dijital pens ampermetre akım ölçme işini kolayca hallettiği için tercih edilir. 

Ölçüm Cihazları Nedir?

Ölçüm cihazları pek çok sektörde kullanılan, hatta günlük yaşam içerisinde ev, iş yeri, sanayi, sağlık, inşaat, kuyumculuk gibi pek çok alanda kullanılan ve maddelerin değerini ölçmeye yarayan yardımcı cihazlardır. Su terazisi, metreler, dedektörler, mesafe ölçerler gibi pek çok ölçüm cihazları vardır. Bu cihazlar, manuel cihazlar olmakla beraber, değişen ve gelişen teknoloji ile farklılaşmış, bazı alanlarda dijital ölçüm cihazları daha çok tercih edilir olmuştur.

Ölçüm Cihazları Ne İçin Kullanılmaktadır?

Yaşamın her alanında muhakkak ihtiyaç duyulan ve aktif olarak kullanıla ölçüm cihazları, ihtiyaçlar doğrultusunda, pratik ve kalıcı çözümler üretmek, sektörüne göre kullanılacak alanda doğru ölçümler yapabilmek adına kullanılmaktadır.

Ölçüm Aleti Çeşitleri Nelerdir?

Öçlüm aletleri, yapılan ölçümün doğru şekilde sonuçlanmasını sağlayan aletlerdir. Ölçüm cihazları, manuel, dijital ve elektrikli ölçüm aletleri olarak farklı gruplandırmalar içinde yer almaktadır. Farklı pek çok alanda kullanılan ölçüm aletleri çeşitleri, kullanılacağı alana göre tercih edilmektedir. Ölçülecek ürünün, incelik ve detaylık birimlerini ölçmek için kumpas ölçüm aletleri, mühendislerin en sık kullandığı ve voltaj, direnç, akım gibi ölçümleri gerçekleştiren ölçüm aletlerinden multimetreler, şerit mertler gibi hassas ölçüm yapılması gereken sektörlerde ya da işlemlerde tercih edilen lazerler gibi pek çok ölçüm cihazı çeşidi mevcuttur. Cıvtec Cıvata bünyesinde yer alan kumpas, dijital mikro metre, çelik cetvel, metre, şerit ve kantar, derinlik metresi gibi ölçüm aletleri, işlevsel özellikleri sağlam yapısı ile sizleri beklemektedir.

Lazerli Ölçüm Cihazları

Lazer elektronik ölçüm cihazları ise genellikle profesyonel ölçümler için kullanılan aletlerdir. Hem iç hem de dış mekanlarda kullanılan lazer ölçüm cihazları hata payını minimuma indirir ve en doğru sonuçlara ulaşılmasını sağlar. En çok kullanılan lazerli ölçüm cihazlarından olan lazer metre, şerit metre yerine kullanılır. Lazer metreler de şerit metre gibi ölçülecek uzaklığa bağlı olarak cihazdan cihaza değişiklik gösterir. Bazı lazer metreler uzun mesafeleri bazıları ise daha kısa mesafeleri ölçmek üzere tasarlanmıştır. 

Lazerli ölçüm cihazları içinde hassas ölçüm yapabilen çizgi lazer de bulunur. Çizgi lazer iç mekanlardaki hizalama ölçümü için kullanılır. Ev ve iş yeri gibi yerlerin tadilatında yararlanılan çizgi lazer delikler, raflar ve diğer nesnelerin uygun şekilde hizalanması gerektiğinde su terazisi görevi gören çok hassas aletlere verilen ortak addır. Su terazisi ise uzun hesaplamalara gerek kalmadan eğimi ölçen alettir ve yapı işlerinin vazgeçilmezidir. Lazerli su terazisi de karşıya tuttuğu lazer ışığı sayesinde yapı ve nesnelerin tam hizalanmasını sağlayan ve işaret koymanızı kolaylaştıran alettir. 

Kumpas Çeşitleri 

Bir diğer ölçüm aletlerinden biri de kumpastır. Kumpas da çok hassas ölçüm yapan bir alettir. Uzunluk ölçmenin yanında iç çap, dış çap ve derinlik ölçmek içinde kullanılan bir gereç olan kumpas, yapı işlerinin en önemli ölçüm aletlerindedir. Mekanik kumpas, sürmeli kumpas, modül kumpas, saatli kumpaslar ve ölçü kumpaslar olmak üzere çeşitleri bulunmaktadır. 

Kumpas Aleti Nedir?

Kumpas, bir nesnenin boyutlarını ölçmek için kullanılan ölçüm aletidir. Bu aletlerinin üzerlerinde çeneleri, kılıç kısımları ve bölümleri mevcuttur. Kumpaslar ile kama kanalları, segman kanalları, dış ölçü, iç ölçü ve derinlik ölçümleri, bir yerin iç çapı ve dış çapı gibi ölçümleri yapılmaktadır.

Elektrikli Ölçüm Aletleri Nelerdir?

Elektrikli ölçüm aletleri içerisinde şu isimleri saymak mümkün:

  • Akım için ampermetre
  • Gerilim için voltmetre,
  • Elektriksel güç için wattmetre
  • Frekans için frekansmetre
  • Elektrik sayaçları
  • İzolasyon test cihazı
  • Multimetre
  • Voltamper,
  • Kablo bulucu ve test cihazı

Hassas Ölçüm Aleti Nedir?

Olumsuz ve belirsiz ölçümleri sonlandırmak için hassas ölçüm aletleri kullanılmaktadır. Hassas ölçüm aleti seçenekleri; kumpaslar, kompratör saatleri, serlik ölçme aleti, mihengirler gibi daha pek çok ölçüm aletini kapsamaktadır.

Yaptığınız işe nesnel bir gerçeklik katan bu önemli ölçüm aletlerini temin edebileceğiniz, en güvenilir ve ekonomik adres Civtec Cıvata… Cıvtec Cıvata’da hassas ölçüm aletleri, elektrikli ya da dijital ölçüm aletleri, kumpaslar, metreler, lazerler gibi pek çok ölçüm aletini, uygun fiyatlar ile temin edebilmektesiniz. Civteccivata.com.tr’de sadece ölçüm aletleri değil, iş güvenliği ürünleri, tesisat ürünleri, el aletleri, elektrikli aletler gibi farklı kategorilerde pek çok ürüne de kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.