x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim
YUKARI ÇIK
Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Toplam 3 ürün bulunmaktadır.
Toplam 3 ürün bulunmaktadır.

Somun Sıkma Makine Çeşitleri

Somun sıkma makineleri günümüzde pek çok farklı sektörde kullanılmakla birlikte çalışan personellerin iş yükünü büyük oranda hafifletiyor. Bununla birlikte tamirat ve kurulum illerine meraklı olan pek çok kişi de evinde bu tarz aletlere yer veriyor. Ergonomik tasarımı ve çok fazla emek ve güç istemeyen yapısı ile kişinin işini hem kolaylaştıran hem de işlem süresini kısaltan somun sıkma aletleri günümüzde en çok kullanılan yardımcı makineler arasına yer alıyor.

Hem enerji kaynağı hem de çalışma şekli bakımından farklı sınıflara ayrılan somun sıkma makineleri kullanım açısından oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Böylelikle ağır sanayi üretimlerinin yapıldığı iş yerlerinin yanı sıra evde kurulum yapmak veya aracının lastiğini kendi değiştirmek isteyenler de ihtiyaçlarına göre farklı boyut ve özelliklerde somun sıkma makinesi tercih edebiliyor.

Somun Sıkma Makinesi Çeşitleri

Somun sıkma makineleri ihtiyaç duyulan işin ağırlığına veya büyüklüğüne göre tercih ediliyor. Örneğin bir kompresör tarafından sağlanan basınçlı hava ile çalışan havalı somun sıkma makineleri oldukça güçlü bir yapıya sahiptir. Etkili ve güçlü yapısı ile ağır işler için kullanılan bu makineler sık sık somun sıkma ve gevşetme ihtiyacı olan işletmeler tarafından tercih edilir. Ancak diğer makinelerden daha ağır ve pahalıdır.

Şarjlı somun sıkma makineleri ise portatif yapısı ile işletmelerin yanı sıra evlerde ve araçlarda en çok kullanılan somun sıkma makineleri arasında yer alıyor. Binek araçlarda tekerlek takılmasından, iskele ve raf montajında, atölyede, servis işletmelerinde ve doğrudan vidalama işleri için ideal olan akülü somun sıkma makineleri kolay kullanım özellikleri ile de yoğun şekilde tercih ediliyor. Ayrıca şarjlı yapısı sayesinde bir güç kaynağına ihtiyaç duymaması da tercih sebebi olmaya devam ediyor. Aynı zamanda şarjlı somun sökme makineleri sınıfında en çok rağbet gören cihazlar arasında yer alıyor.

Elektrikli somun sıkma makineleri şarjlı makineler kadar pratik bir kullanıma sahip olmasa da dış mekanlar haricinde bir güç kanyağına bağlı olarak mükemmel bir işlev sunabiliyor. Güç kullanımı açısından kaynaktan aldığı enerjiyi tam anlamıyla somun sıkma ve sökmeye odaklayan elektrikli somun sıkma makineleri, somun sıkma cihazları arasında orta segmentte yer alıyor.

Hem elektrikli hem de şarjlı seçenekleri ile kullanıcı karşısına çıkan Bosch somun sıkma makineleri kategorisinde rakiplerinin bir adım daha önüne geçiyor. Darbeli, akülü ve kömürsüz modelleri ile kullanıcının pek çok farklı ihtiyacına cevap veren Bosch makineler, özelliklerine göre de geniş bir fiyat skalası ile her bütçeye hitap ediyor.

Bosch şarjlı somun sıkma makinesi pratik kullanımının yanı sıra orta tutamaklı gövdesi ile yumuşak kavrama sağlarken, uygun ağırlık merkezi konumu sayesinde konforlu kullanım sunuyor. Ayrıca metal darbe mekanizmasına sahip gövdesi sağlamlığını artırırken, devir sayısı ön seçimine imkan vermesi hassas bir çalışma imkanı veriyor.

Darbeli somun sıkma makineleri ise geleneksel somun sıkma yöntemlerinden hızlı ve verimli oluşu ile rakiplerinden bir adım öne çıkıyor. Bu nedenle de ağır iş gerektiren işletmeler de sıklıkla tercih ediliyor. Çeşitli boyut ve güç seviyelerine sahip bu makineler, kullanılacak cıvatanın büyüklüğüne göre seçiliyor.  Daha az efor ve daha az alet ile daha hızlı ve verimli çalışan darbeli somun sıkma makineleri, araç tamiri, makine montaj ve bakımı, inşaat, madencilik ve gemicilik gibi pek çok farklı sektörde ihtiyaç duyulan bir alettir.

Matkap ve vidalama aletleri ile hemen hemen aynı kategoride yer alan somun sıkma aparatı çeşitleri ve makineleri Cıvtec Cıvata (civteccivata.com.tr) internet adresinde 12 ay garanti süresi ve uygun ödeme koşulları ile kullanıcının beğenisine sunuluyor. 

Somun Sökme Makinesi Çeşitleri

Somun sıkma makinesi çeşitlerinin aynı sıra farklı sektörlerde üretim ve tamirat işlemi yapan işletmelerde somun ve bijon sökme makineleri de oldukça sık şekilde kullanılıyor. Farklı büyüklükte güç gerektiren, enerji kaynağına bağımlılık açısından farklılık gösteren bu cihazlar, kişilerin ve işletmelerin ihtiyaçlarına göre sınıflandırılıyor.

Bijon sökme tabancası çeşitleri, arabaların tekerleklerindeki bijonları pratik bir şekilde çok fazla güç ve zaman harcamadan söküp takmak için kullanılan en önemli araçlar arasında yer alıyor. Havalı, elektrikli ve akülü (Şarjlı) seçenekleri bulunan bu makineler, yine bu farklılıklarına göre fiyatlandırılıyor.

Havalı bijon sökme tabancaları, kategorisinin en verimli ve en güçlü cihazı iken, ağır ve pahalı olması gibi bir dezavantaja sahiptir. Elektrikli tabancalar havalılar kadar olmasa da sınıfında en verimli çalışan cihazlar arasındadır. Akülü bijon sökme tabancı çeşitleri ise portatif yapısı sayesinde daha sık olarak tercih edilir ancak sınıfının en güçsüz cihazı olarak tanımlanır ve daha basit ilerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.