x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim
YUKARI ÇIK
Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Pop Perçin Nedir?

Makine elemanlarının sökülmeyecek biçimde bir arada kalması ve sağlamlaştırılması için kullanılan bağlantı ekipmanlarına perçin denmektedir. Makine parçaların perçin ile birleştirilmesine ise perçinleme adı verilir. Perçinleme işleminde cıvatalar ve somunlar gibi malzemenin arkasına geçme zorunluluğu bulunmaz. Ayrıca vida ile birleştirme uygulamasında diş gerekirken perçinde bu da gerekli değildir.

Standart perçin adı da verilen pop perçin vida, somun ve cıvatalara göre oldukça pratik ve kullanışlı bir bağlantı elemanıdır. Pop perçinler perçin somunu ile de kullanılabilir. Genellikle dayanıklı ve malzemeden yapılan paslanmaz pop perçin çeşitlerinin ana malzemesi çeliktir. Çelik pop perçin uzun ömürlüdür ve kullanım süresi fazladır. 

Pop Perçin Çeşitleri

Kullanım alanlarına, ölçülerine ve taşıdıkları niteliklere göre sınıflandırılan pop perçinlerin çeşitleri aşağıdaki gibidir.

  • Standart Pop Perçin: En yaygın şekilde kullanılan perçin çeşidi standart pop perçinlerdir. Alüminyum malzemeden imal edilen bu bağlantı elemanları özellikle metal materyaller başta olmak üzere her türlü parçayı birleştirme işleminde kullanılır.   
  • Havşa Kafalı Pop Perçin: Alüminyumdan üretilen bir gövdeye ve çelik çiviye sahip olan bu pop perçin çeşidinin gövde kısmı havşa biçiminde olduğu için bu adı almıştır. Havşa ise bağlantı elemanlarının oturacağı deliği açmak için kullanılır. Dolayısıyla perçinlenme işlemi yapılan yüzeyler çıkıntısız ve düz şekilde olur. 
  • Yivli Pop Perçin: Yine alüminyum olan yivli pop perçinler kör deliklere uygulanan perçinlenme işlemini gerçekleştirmek için kullanılırlar. 
  • Ahtapot Pop Perçin: Örümcek pop perçin adını da alan perçinin özel bir çivisi vardır. Kırılma riski olan malzemeler bu özel çivisi nedeniyle ahtapot perçinler aracılığıyla birleştirilir. 
  • Arkası Kapalı Pop Perçin: Arka kısmı kapalı olan bu perçin türü sıvı ve gaz akışını en aza indirmek için işlev görür. 
  • Multigrip Pop Perçin: Standart pop perçinlere benzemekle birlikte baş kısmı standarttan daha geniş olan perçinler multigrip pop perçin adı ile anılır. Diğer perçin çeşitlerine göre çok daha dayanıklıdır. Gövde çapı daha geniş olduğu için parçaları daha sağlam biçimde bir arada tutar. 
  • Yük Hizmet Pop Perçin: Ağır hizmet pop perçin de denilen bu pop perçin çeşidi yüksek mukavemetli bağlantı elemanlarındandır. 

Tüm bu pop perçin çeşitleri ile diğer bağlantı elemanlarına Civteccivata.com.tr’den sahip olabilir, pop perçin ölçüleri ve pop perçin fiyatları hakkında web sitemizden bilgi alabilirsiniz.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.