x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim
YUKARI ÇIK
Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Toplam 26 ürün bulunmaktadır.
Toplam 26 ürün bulunmaktadır.

Metal Dübel Ürünleri

Metal dübel, yapı işlerinde kullanılan küçük ancak çok önemli bir parçadır. Vidaların, duvara daha sağlam tutunması için duvara sabitleme işleminde kullanılan dübeller, güvenle kullanacağınız çeşitleriyle Civtec Civata'da sizleri bekliyor!

Uygun Dübel Nasıl Seçilir?

Uygun dübeli seçmek için çalışacağınız alana bakmalısınız. Dübeli, vidayı sabitlemek istediğiniz alanın dayanıklılığı, aralıklı yapısı, ıslaklık ve sıcaklık durumu ve benzeri faktörler almanız gereken dübel çeşidine karar vermenizde yardımcı olacaktır.

Evde kullanıalcak dübellerde plastik dübel kullanılabilir ancak büyük yapılarda muhakkak metal dübel kullanılmalıdır. Metal dübellerin dayanıklılığı çok daha iyidir ve plastiklere göre çok daha fazla çeşidi vardır.

Dübel seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer şey ise dübeli zemine nasıl sabitleyeceğinizdir. Kullanacağınız matkabın uç genişliğine dikkat ederek seçim yapmalısınız. Bu size hem daha rahat bir çalışma hem de dübellerde daha sağlam bir tutuş sağlayacaktır.

Dübel Çeşitleri Nelerdir?

Dübel deyip geçmemek lazım, dübelin pek çok çeşidi vardır. Klipsli dübel, en rahat kullanılan dübel çeşitlerindendir. S tipi çekme dübel, genelde çekme dayanıklılığı gerektiren alanlarda kullanılmaktadır. M8 S tipi dübel çeşidi, s tipleri arasında sık tercih edilen bir modeldir.

Beton kalitesi düşük olan yerlerde borulu dübel tercih edilmektedir. Gömlekli dübel modelleri de beton kalitesinin düşük olduğu yerlerde ve aynı zamanda orta yüklerde kullanılan bir çeşittir.

Çakmalı dübel, beton zeminlerde konik parça ile homojen bir sabitleme sağlayan dübel çeşididir. Paslanmaz dübel ise, dübellerin paslanmaması için çinkoyla kaplanmasıyla elde edilir. Islak zeminlerde de rahatlıkla kullanılabilir, uzun ömürlü bir kullanım sağlar.

Tox dübel çeşitleri ise genelde daha hafif malzemelerde kullanmak için üretilmiştir. Sadece profesyoneller tarafından değil, amatörler tarafından da rahatlıkla kullanılabilir. Matkapla sabitlenir.  Tox dübeller, genelde çoklu paketler halinde satılır.

Dübel Fiyatları

Dübeller, yapıldıkları materyale, büyüklüklerine, kullanım amaçlarına göre fiyatlanırlar. Civteccivata.com.tr olarak sizlere tüm yapılarınızda rahatlıkla ve güvenle kullanacağınız dübel çeşitlerini, uygun fiyatlarla sunuyoruz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.