x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim
YUKARI ÇIK
Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Pul (Din 125) Çeşitleri

Diğer adı ile rondela olarak bilinen pullar, makine parçalarının, somun, cıvata gibi vida ile yapılan bağlantılarda, oturma yüzeylerinin zedelenmesini ve bağlantının gevşemesini önlemek amacıyla kullanılan, orta kısmında delik bulunan metalik parçalardır. Kullanım alanlarına gör e farklılık gösteren rondelalar, DIN 432, DIN127 pul, DIN 125 pul, DIN1440 pul gibi standartlara sahip malzemelerdir.

DIN 125 Pul Ne İçin Kullanılır?

DIN125 rondela, somunun oturacağı yüzey ile cıvata arasında takviye amacıyla kullanılmaktadır. Bu rondelelar vibrasyonu en aza indirmek amacıyla kullanılır ve paslanmayı engellerler.  Yükü daha geniş bir yüzeye dağıtarak, birleştirildikleri yüzeyi korumaktadırlar. Ayrıca vidanın uygulanacağı delik, vidadan daha geniş ise rondelalar sayesinde, farklılıklar giderilmektedir.  Bazı rondela çeşitlerinde ise üzerindeki dişler kilitleme hareketi yapar ve bu sebeple titreşimli çalışma alanlarında tercih edilmektedirler.

DIN 125 Pul Nereden Alınır?

Cıvata, vidalar, somun ve dübeller, perçinler ve perçin saplamalar, tırtıllı pul gibi farklı rondelalar ve bağlantı elemanları için tercih edeceğiniz alışveriş noktası Civtec Cıvata’dır. Civtec Cıvata, farklı çaplarda DIN 127 pul, DIN 125 pul çeşitleri ile ihtiyacınız olan bağlantı parçalarını güvenle tercih etmenizde sizlere yardımcı olmaktadır.

DIN 125 Pul Hangi Maddelerden Üretilir?

DIN 125 pul bağlantı parçası, yumuşak çelik, bakır, pirinç, aliminyum ve kurşun gibi maddelerle tasarlanmaktadır.

DIN 125 Pul Çeşitleri Nelerdir?

Kullanım alanlarına göre pul çeşitleri farklılıklar gösterir ve sınıflandırırlırlar. Bunlardan birkaçını sıralayacak olursak:

A Tipi Rondela: Genellikle küçük vidalarda kullanılan rondelalardır.

B Tipi Yaylı Roondela: Titreşim ve sarsıntılı ortamlarda somunun gevşememesi için yaylı rondela kullanılmaktadır.

Yaylı Rondela: İki yüzey arasındaki yük taşıma mekanizmasına yaylı rondela adı verilmektedir

Kavisli Yaylı Rondela: Az yük dağılımı olan ve esnekliğin gerektiği alanlarda kullanılan pullardır.

Kilitli rondela, imbus rondela, layner rondela, rulman baskı rondela, çanak rondela olarak daha pek çok çeşit rondela seçeneğine Cıvtec Cıvata ile ulaşabilirsiniz. DIN 125,DIN127 gibi standartlarda ve aradığınız ölçülerle pul çeşitleri için Civtec Cıvata’yı ziyaret edebilirsiniz.

Civtec Cıvata Din 125 Pul Ölçüleri Nelerdir?

DIN 125 rondelalar, M8, M6, M27, M30, M16, M2, M18 gibi pek çok ölçüde üretilmektedirler. Rondelelarda M ifadesi ve yanında yer alan sayı, rondelaların iç çapını ifade etmektedir. Örneğin, M18 dediğinde rondelanın iç çapı 18mm olarak belirlidir. Alışveriş sırasında bu değerleri baz alarak ürün tercihinde bulunabilirsiniz.

Civtec Cıvata, iç çapı, 6mm, 8mm, 30mm gibi farklı ölçülerle rondela çeşitlerini bulabileceğiniz en güvenilir alışveriş noktalarından biridir.

DIN 125 Pul Hangi Malzemelerle Üretilmektedir?

Farklı ölçülerde tercih edebileceğiniz DIN125 pul, DIN127 pul gibi standartlarda üretilen pul çeşitlerinin, üretiminde kullanılan malzemeler de çeşitlilik göstermektedir. Bu malzemeler, bakır pul, pirinç pul, alüminyum pul, kurşun pul, yumuşak çelik pul olmak üzere belirli malzemelerdendir. Kaliteli ve paslanmaz nitelikli malzemelerle üretilmiş rondelalar için, siz de Civtec Civeta’yı ziyaret edebilirsiniz.

DIN 125 Pul Fiyat Aralığı Nedir?

Civtec Cıvata, paslanmaz malzemelerle üretilmiş DIN125 pul seçeneklerinde, uygun fiyatlarla ürün alışverişlerinizi gerçekleştirmenizde sizlere yardımcı olmaktadır. Civtec Cıvata, DIN 125 pul fiyatları, bütçenizi zorlamadan, kaliteyi güvenle alabilme fırsatını sunmaktadır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.