x
1000 TL VE ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO !
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim
YUKARI ÇIK
Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Toplam 19 ürün bulunmaktadır.
Bosch Professional GSB 13 RE Darbeli Matkap - Bosch %22indirim
ÜCRETSİZkargo
Bosch Professional GSB 24-2 Darbeli Matkap - Bosch %22indirim
ÜCRETSİZkargo
Bosch Universal Impact 800 Darbeli Matkap - Bosch %21indirim
ÜCRETSİZkargo
Bosch Professional GSB 20-2 Darbeli Matkap - Bosch %22indirim
ÜCRETSİZkargo
Bosch Professional GSB 600 Darbeli Matkap - Bosch %0indirim
ÜCRETSİZkargo
Bosch GSB 185-LI Akülü Darbeli Matkap (Aküsüz) - Bosch %22indirim
ÜCRETSİZkargo
Bosch EasyImpact 600 Darbeli Matkap - Bosch %22indirim
ÜCRETSİZkargo
Bosch Professional GSB 16 RE Darbeli Matkap - Bosch %22indirim
ÜCRETSİZkargo
Bosch Professional GSB 550 Darbeli Matkap - Bosch %22indirim STOKLAR TÜKENDİ
ÜCRETSİZkargo
Bosch Easy Impact 500 Darbeli Matkap - BOSCH %0indirim STOKLAR TÜKENDİ
Bosch Universal Impact 700 Darbeli Matkap - BOSCH %0indirim STOKLAR TÜKENDİ
Bosch Advanced Impact 900 Darbeli Matkap - BOSCH %0indirim STOKLAR TÜKENDİ
Hitachi Fdv 16Vb2 Darbeli Matkap 13 Mm/550W - Hitachi %0indirim STOKLAR TÜKENDİ
Bosch Professional GSB 162-2 RE Darbeli Matkap - BOSCH %0indirim STOKLAR TÜKENDİ
Toplam 19 ürün bulunmaktadır.

Darbeli Matkaplar

Matkap kelimesinin anlamına bakıldığı zaman tahta, mermer ve sert zemine delikler açmak için kullanılan elektrikli bir alettir. Matkaplar yapı işlerinde, evlerdeki küçük tadilatlarda ve hobi işlerinde kullanılmaktadır. Matkabın asıl amacı delmektir. Fakat zaman zaman matkaplar bir deliği genişletmek için de kullanılmaktadır.

Matkaplar çalışma şekillerine göre de farklılık göstermektedir. Bu matkapların çeşidi şarjlı veya elektrikli olarak gruplara ayrılmaktadır. Yapılacak işlemlerde kullanılacak malzemelerin hassasiyetine göre ayarlanabilme özelliği bulunmaktadır.

Matkap çeşitlerinin arasında darbeli matkabın özelliğine bakıldığı zaman delme işlemi yapılacak malzemeye kullanılmaktadır. Fakat delme işlemini gerçekleştirirken asla darbe uygulamamaktadır. Delme sırasında sadece dönerek gerekli olan işlemi tamamlamaktadır. Darbeli matkaplar genellikle evlerdeki tadilat işlemlerinde kullanılmaktadır. Darbeli matkaplarda kendi arasında şarjlı darbeli matkap ve şarjsız darbeli matkap olmak üzere iki kısma ayrılmaktadır.

Şarjlı darbeli matkaplar; bu matkap çeşidi elektriğe bağlı olarak çalışan matkaplardır. Çalışma esnasında elektriğe bağlama ve kablo sorunu olmadığı için bulunduğu alanda rahat ir çalışma sistemi uygulanmaktadır. Bununla birlikte elektrik kesintisinin oldukça fazla yaşandığı alanlarda çalışma esnasında şarjlı matkap tercih edilmelidir.

Darbeli matkaplar içerisinde bulunan bir mekanizma sayesinde çalışma esnasında hafif darbeler uygulamaktadır. Bu matkapların kullanım alanlarına bakıldığında beton delme işlemlerinde, tuğla delme işlemlerinde, duvar ve fayans delme işlemlerinde kullanıldığı görülmektedir.

Darbeli matkaplarda dikkat edilmesi gereken bir husus delici alet olan hilti ile karıştırılmaması gerekmektedir. Darbeli matkaplar işlem esnasında hafif bir darbe şiddeti oluşturmaktadır. Hiltilerde ise bu durum tamam farklıdır. Hiltilerde işlem sırasında ciddi bir vuruş söz konusudur. Ayrıca hilti makineler büyük betonların delme işlemlerinde kullanılmaktadır. Bu sebepten dolayı hilti makine ile darbeli matkap karıştırılmamalıdır. Darbeli matkapların dezavantajına bakılacak olursa yüksek ses ile çalışmasıdır.

Bosch Darbeli Matkap

Matkapların çalışma esnasında en önemli özelliği motorun gücüdür. Motorun gücü ne kadar yüksek olursa matkap o kadar dayanıklı olacaktır. Ayrıca zorlu bir işlem karşısında da zorlanmayacağını görebiliriz.

Darbeli matkap alımı sırasında alınacak olan ürünün orijinal olması oldukça önemlidir. Bocsh marka darbeli matkap almak istediğinizde ürün hakkında teknik özelliklerine ulaşabileceğiniz bir açıklama bulmanız mümkündür. Satın alınan yerin yetkili bayi olup olmadığına ise markanın sayfasından ulaşmanız mümkündür.

Bosch marka darbeli matkaplar oldukça tercih edilen matkaplar arasında yer almaktadır. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra Bosch marka kendini geliştirerek yeni ürünler üretmeye devam etmektedir. Böylece matkaplara eklenen yeni özellikler sayesinde çok daha kaliteli sonuçlar elde edilmektedir. Ayrıca ürünlerin kullanım aşamasındaki kolaylıkta oldukça ön planda tutulmasına yardımcı olmaktadır.

Bosch marka matkaplar gelişen teknolojiden dolayı taklitlerinin çoğalmasına neden olmaktadır. Bu durumda alıcıların matkap alırken korkularına neden olmaktadır. Almış olduğunuz ürünün orijinal olduğunu anlamak için bazı hususlar bulunmaktadır. Bunlar ise;

  • Bosch darbeli matkaplar almaya karar verdiğinizde ürün özelliklerine göre tasarlanmış bir çanta ile satışı yapılmaktadır.
  • Satın almak istediğiniz ürünün üzerinde markanın amblemi ve ismi yer almaktadır. Marka isminin yapıştırma olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Ürünün üzerinde bulunan marka kabartmalı şekilde olmalıdır.
  • Bosch marka darbeli matkap almak istediğinizde ürünün üzerinde mutlaka bir seri numarası olmalıdır. Sahte olan ürünlerde genellikle seri numarası bulunmamaktadır.
  • Bosch marka ürünü satın almanız durumunda internet sitesi üzerinden seri numarasını karşılaştırabilirsiniz.

Bu ayrıntılara dikkat etmeniz durumunda bosch marka bir darbeli matkabın orijinal olup olmadığını anlamanız mümkündür. Ancak marka bir matkap almak istemiyorsanız gerçekleştirmek istediğiniz işleme göre bir matkap tercih edebilirsiniz.

Darbeli Matkap ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Darbeli Matkap Nasıl Seçilir ?

Matkaplar kullanım şekillerine göre farklılık göstermektedir. Darbeli matkabın kullanım alanı ise beton ve duvar gibi sert cisim alanlarında kullanılmaktadır. Darbeli matkapın bir başka özelliği ise darbesiz olarak da kullanılabilmesidir.

Darbeli Matkap Nasıl Kullanılır ?

Darbeli matkap diğer matkaplara göre daha yavaş çalışmaktadır. Matkabın ucuna kablo ya da çubukla bağlanan takımlar delme işlemini gerçekleştirmektedir. Sert cisime peş peşe darbeler ileterek yüzeyin içine girmektedir.

Darbeli Matkap Fiyatları Ne Kadar ?

Darbeli matkap fiyatlarını Civtec Cıvata ile istediğiniz kadar kaliteli ürüne sahip olabilirisiniz. Binlerce çeşit ürünler, herkese uygun fiyat seçenekler sizleri bekliyor!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.