x
1000 TL VE ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO !
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim
YUKARI ÇIK
Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Pul - Rondela Ürünleri

Cıvata bağlantılarının en sağlam şekilde yapılması gereken durumlarda pul adı verilen malzeme kullanılır. Bu malzeme bağlantılarda gevşeme söz konusu olduğunda engelleyici bir görev üstlenir. Aynı zamanda bağlantı elemanlarının zarar görmesinin de önüne geçilir. Demir ve bakır pul gibi ürünler, farklı malzemelerden üretilerek farklı kullanım alanlarına hitap eder. Bakır malzemeden üretilen ürünler, daha çok flanş bağlantılarında ve fitinglerde kullanılır. Bu sayede tesisat bağlantıları daha sağlıklı bir şekilde yapılır. Keçe, plastik ve metal karışımlı olan bakır ürünler yerine uygun alanlarda demir pul da tercih edilebilir. Elektronik makinelerin ve güçlü donanımların kesintisiz çalışması için bağlantı noktalarında herhangi bir sorun olmaması gerekir. Bunu sağlamak için demir pul çeşitleri kullanılır.

Rondela Nedir?

Orta kısmı delik olan, makine ve bağlantı elemanının uyumluluğunu artıran parça rondela olarak adlandırılır. Paslanmaz pul olarak da bilinen bu ürün uzun süreli bir kullanım için ideal özelliklere sahiptir. Cıvata pul kullanımı sayesinde yerine daha sağlıklı bir şekilde oturur. Birleşme noktalarında zamanla oluşacak hasar da pul rondela çeşitleri sayesinde ciddi manada azalır. Genel bakım ve atölye aletleri ile yapılan müdahalelerin olumsuz etkilerinin azaltılması da uygun pul ölçülerine göre seçilmiş ürünlerle daha kolay hale gelir.                                       

Rondela Çeşitleri

Contalı ve tırtıllı pul gibi çok sayıda rondela çeşidinden bahsetmek mümkündür. Contalı pul genellikle yalıtımla ilgili işlerde kullanılır. Ürünün diğer özellikleri de şu şekildedir: 

  • İç kısmı kauçuk kaplamadır.
  • Olumsuz dış etkenlere karşı contalı cıvata pulu son derece dayanıklıdır.
  • Dış kısımda dayanıklılığı artırmak için çinko kullanılmıştır. 

Alüminyum pul adından da anlaşılacağı üzere alüminyum hammadde kullanılarak üretilmiştir. Bunun yanı sıra tırtıllı ve 10 kalite gibi farklı çeşitler de vardır. Bu alternatifler arasından kullanılacak yere uygun olacak şekilde bir seçim yapabilirsiniz.

Pul ve Rondela Arasındaki Fark

Pul ve rondela arasında herhangi bir farklılık bulunmamaktadır. İki kelimede de ifade edilen; bakır, alüminyum ve demir gibi farklı materyallerden üretilen pullardır. Alüminyum ve bakır pul ölçüleri kullanım alanına uygun olmalıdır. Ölçüler 3 mm ve 36 mm arasında değişiklik gösterir. Aynı zamanda 5/32 inch, 3/16 inch, 5/16 inch ve 3/8 inch gibi ebat alternatifleri de vardır.

Yaylı Rondela Nasıl Kullanılır?

Yaylı rondela kullanım alanı son derece geniş olan ürünlerden biridir. Tarım makineleri, otomobiller, beyaz eşyalar, trafolar ve daha pek çok alanda bağlantıların daha güçlü hale getirilmesi için yaylı rondela kullanılır. Titreşimi engelleyen bu ürünler aynı zamanda soğurma etkisi de gösterir.

Rondela Fiyatları Ne Kadardır?

Rondela fiyatlarında en uygun seçenekleri Civteccivata.com.tr’de bulabilirsiniz. Uygun fiyata çoklu olarak satılan ürünlerin içerisinde; 250, 500, 1000 ya da 2000 adet pul bulunur. Dilerseniz kiloluk paketleri de satın alabilirsiniz. Alüminyum, bakır ve demir pul fiyatlarında en uygun seçeneklerden yararlanmak için hemen siparişinizi oluşturabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.