x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim
YUKARI ÇIK
Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Paslanmaz Gijon Nedir? 

Paslanmaz gijon; boyu 1m ve üzeri olan tümüne ya da orta kısım dışındaki bölümlere diş açılmış başı olmayan silindirik çubuklara verilen addır. Tij çubuğu olarak da adlandırılır. Her iki tarafından diş açılmış ya da orta kısmından diş açılmamış modelleri de mevcuttur. 5.6-8.8-10.9’a kadar dayanıklılık derecesine sahiptir. Cıvataların uzunluk olarak yetersiz kaldığı yerlerde ya da kalıp üzerinde kör deliklerde kullanıma uygundur. 

Üretimi M4 – M16 aralığında yapılan gijonlar, ihtiyaçlara göre farklı boyutlarda da üretilebilir. Özel karışımlı çinkodan imal edilen paslanmaz inox gijon saplama paslanma gibi durumlara karşı korunaklıdır. Dişli yapısı sayesinde gijon bağlantı elemanına daha yüksek tutucu özelliği katar. Askı sistemlerinde de bu özelliği ile tercih edilir.

Gijonun gerekli görülmesi halinde kesilerek istenilen ölçülere getirilebilir. Ayrıca kelebek somun aracılığı ile gerdirmede de kullanılabilir. 

Paslanmaz Gijon Saplama Çeşitleri

Farklı çalışma koşullarına ve ortamlara uygun malzemelerden imal edilen gijon saplama çeşitleri farklı boy ve çaplarda üretilir.

  • Tam boy dişli gijon saplama; gövde kısmının tamamı dişlidir.
  • Tapa uçlu gijon saplama; birbirinden farklı boylardaki parçaların birleşmesinde kullanılır.
  • Çift uçlu gijon saplama; eşit boylardaki parçaların birleştirilmesinde kullanılır.
  • Yivli gijon saplama; sızdırmazlık gereken ortamlarda kullanılır.
  • Kısa gövdeli çift uçlu saplama; farklı amaçlarla kullanılan gijon çeşididir.

Paslanmaz Gijon Saplama Kullanım Alanları Nelerdir?

Genellikle gerilim ve baskı altındaki alanlarda kullanılır. Bağlantı elemanları içinden paslanmaz vida, paslanmaz somun ve paslanmaz cıvata benzeri bir elemandır. Farklı kalınlık ve uzunluklarda, yuvarlak metal silindirik parçalar şeklinde tasarlanırlar. Yoğun sökülüp takılan alanlarda kullanıma uygundur. Paslanmaz gijon aynı zamanda korozyona karşı özel çinkodan üretilir.

Birçok kullanım alanı sahip olan gijonlar; prefabrik çelik konstrüksiyon yapı elemanlarının birleştirilmesinden araç akslarına, motor kapak bağlantılarından asansör kabinlerine yüksek mukavemet gerektiren alanlarda bağlantı elemanları olarak kullanılır. Genellikle ana parçada yer alan kör deliklere takılarak kullanılır. İç içe geçmiş olan veya farklı bir gövde üzerine eklenecek parçaların bağlantısında da tercih edilir.

Paslanmaz Gijon Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Paslanmayan gijon bağlantı elemanları farklı boy ve çaplarda üretilir. Özel boy ve çaplarda da kaliteli gijon imalatı yapılabilir. Farklı ölçü ve kullanım alanlarına sahip olan bağlantı elamanı için gijon sabit bir ücreti söylemek mümkün değildir. Üretimi saplama standartları tebliğine uygun olan yapılan gijonların, İsteğe göre özel ölçülerde de üretimi yapılır. Paslanmaz gijon fiyatları ve çok daha fazlası hakkında bilgi sahibi olmak ve sipariş oluşturmak için Civtec Cıvata’ya göz gezdirebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.