x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim
YUKARI ÇIK
Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Firkete, Yaylı Pim ve Kupilya Ürünleri

Bazı makinelerin çalışma sisteminde etkili olan, firkete, yaylı pim ve kupilya gibi önemli parçalar mevcuttur. Bu parçalar nedir, hangi özelliklere sahiptir, hangi amaçla kullanılır ve hangi çeşitlerle kullanılmaktadır, tüm bunlar, oldukça önemli detaylardır. Bu malzemeler nasıl temin edilir, en doğru adres neresidir diyorsanız eğer bu noktada Civtec cıvata, uygun fiyatlar kaliteli ürünlerle sizlere desteğini sunuyor. Siz de Civtec Cıvata’nın bu kategorideki ürünlerini inceleyerek, kupilya, firkete, yay gibi malzemeler arasından, aradığınız malzemeyi, kalitesi ve cazip fiyat teklifleri ile değerlendirebilirsiniz.

Kupilya Nedir?

Titreşimli cihazların daha güvenli çalışmasını sağlayan, otomotivlerde, cıvata ve şaftların ucunda yer alan somunların, kendiliğinden dağılmasını önlemek için kullanılan malzemelerdir. Malzemenin sabitlenmesine yardımcı olan bir malzemedir. Kullanıldığı bölgede dağılmayı engelleyen parçalardır. Kadın saç tokasına benzeyen bir yapıya sahiptir. Sert çelikten yapılmış telin, ikiye katlanması ile elde edilen bir görünüme sahiptir.

Kupilya Hangi Malzemelerden Yapılmaktadır?

Titreşimli cihazlar için önemli parçalardan olan kupilya (gupilya) yapımında, belli malzemeler kullanılmaktadır. Bu malzemeler:

 • Akma ve paslanmaz çelikler
 • Bakır
 • Bakır ve çinko alışımları
 • Bakır alışımlı yay çelikleri
 • Aliminyum alışımları olarak karşımıza çıkmaktadır.

Saydığımız bu malzemeler, kupilya yapımında başvurulan malzemelerdir.

Kupilya Çeşitleri Nelerdir?

Kupilyalar farklı şekillerde tasarlanmış önemli parçalardır. Farklı şekillerle gruplandırılmış olan kupilya çeşitleri,

 • Maşa biçimli kupilyalar
 • Yay biçimli kupilyalar
 • Kama biçimli kupilyalar olmak üzere üç grup olarak belirlenmiştir.

Kupilya Nerelerde Kullanılır?

Farklı pek çok alanda kullanımı tercih edilen kupilyaların, kullanım alanlarını şu şekilde sıralamak mümkün:

 • Balıkçı teknelerinin motorların pervanesinde
 • Otomobillerin fren disklerinde
 • Zincirler arasında
 • Yük taşıma halkalarında, somun güvenliğini sağlayabilmek adına kupilyalar kullanılmaktadır.

Civatec Civata, uluslararası kalite standartlarında olan, 2mm çapında,  25 mm boyunda yani, 2x25 ölçüsünde 750 adet kupilyaları satışa sunmaktadır. 4x20 ölçüsünde 250 adet, 4x50, 5x70, 2.5x30 gibi farklı ölçülerde ve 100 adet, 15 adet, 500 adet gibi farklı sayılarla paketlenmiş, kaplamasız kupilyalar ile Civetec Civeta, aradığınızdan fazlasıyla karşılaşacağınız seçenekler sunmaktadır. Kupilya fiyat sınırları ise bütçeyi zorlamayan niteliktedir.

Pim Nedir?

Parçaların karşılıklı durumlarını tespit etmek, emniyete almak, onların farklı yönlere kaymasını engellemek için bu parçaları merkezleyen ayrıntılar, pim olarak adlandırılmaktadır. Kupilyaları birbirine ya da geçirilecek noktaya bağlayan, kaymasını engelleyen kupilya pimi, sıkıştırma işlemini çok daha sağlam hale getirmektedir. Parçaları merkezleyen pimler de kupilyalar gibi farklı çeşitlerdedir. Pimler, çeşitlerine göre silindirik, konik veya çentikli olarak tercih edilebilirler. Pimler metal malzemelerden yapıldığı gibi marangozluk ve mobilyacılık sektöründe ahşap ya da metal olanları kullanılabilmektedir.

Yaylı Pim Çeşitleri Nelerdir?

Yaylı pim, takıldıkları yerde yaylanarak sıkı duran, pim yerine kullanılan çelik malzemeden yapılmış, dairesel kesitli bir bağlantı elemanıdır. Bu yaylı pimler, bağlayacağı parçalara matkapla delik açılarak çakılır. 6, 8 ve 10 mm gibi farklı ölçülerde yaylı pimler mevcuttur.

Civatec Civata’da pek çok ürüne, ihtiyaçlarınız doğrultusunda gerekli olan parçalara kolaylıkla ulaşma imkânı bulacaksınız. Temin edebileceğiniz ya da temin etmeniz gereken ürünler içerisinde yer alan kupilyalar, firketeler, somun, dübel, trapez semer gibi malzemeler ve fiyatları bütçenizi zorlamayan bir sınırdadır. Yaylı pim fiyatları da tıpkı diğer ürünler gibi Civatec civata’da rahatlıkla ve uygun fiyatlarla bulabileceğiniz parçalardandır.

En uygun fiyatlarla en kaliteli ürünler için siz de Civtecciveta.com.tr’yi mutlaka ziyaret edebilir, ihtiyaç duyduğunuz malzemeleri, en uygun fiyatlarla temin edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.