x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim
YUKARI ÇIK
Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Gijon - Saplama Ürünleri

Gijon saplama en az bir metrelik boya sahip ve dişli yapıda olan bir gereçtir. Bu gereç, farklı alanlarda kullanılır. Saplama cıvata olarak da adlandırılan bu gerecin farklı türleri de bulunur. Bazı modellerde altta ve üstte bulunan dişli yapı orta kısımda yoktur. Bunun yanı sıra tamamen dişli yapıda olanlardan da bahsetmek mümkündür. Birbirinden farklı yapıda olan modellerin haliyle kullanım alanları da değişir. 

Demir saplamalar inşaatlarda, asansör bağlantılarında ve otomotiv üretiminde kullanılır. Sağlamlık ve dayanıklılık bu ürünlerde bulunması gereken temel özelliktir. Her ne kadar saplama boyu 1 metrenin üzerinde olsa da ihtiyaç duyulması halinde kesilerek de kullanılabilir. Ankraj çalışmaları sırasında destekleme yapılması gerektiğinde ve otomobillerde bulunan aksların onarımında ihtiyaç duyulan gijon saplamalar ile kullanım alanının dayanıklılığı ciddi manada artırılır.

Gijon Nedir?

Cıvatalar bazı durumlarda uzunluk yönüyle yetersiz kalır. Bu da ek bir donatı kullanılmasını gerektirir. Tij çubuğu olarak da adlandırılan gijonlar, cıvata yetersiz kaldığı takdirde devreye girerek mukavemeti artırır. Silindir şeklinde bir çubuk olan gijon, dişli ve başsız bir yapıya sahiptir.

Saplama Nedir?

Saplama, gijon, tij çubuğu; bu kelimelerin her biri aynı manaya gelecek şekilde kullanılır. Saplamaların, yerine sağlam bir şekilde yerleştirildikten sonra somun yardımıyla sıkılması ve dayanıklılığının artırılması gerekir. Saplamanın tüm özelliklerini sergilemesi ve kullanım alanında avantaj sağlaması için profesyonel işçilikle uygulamaya dâhil edilmesi önemlidir. Profesyonel işçilikle yerine monte edilen gijon saplamalar dayanıklılığı artıran çinko yüzeyi ile uzun yıllar yapısını muhafaza etmeye devam eder.

Saplama Çeşitleri

Saplama çeşitleri yapısal özelliklerine bağlı olarak farklılık gösterir. Şu şekilde bir sıralama ile bazı çeşitlerden bahsetmek mümkündür: 

  • Tam boy dişli saplama
  • Tapa uçlu saplamalar
  • Çift uçlu saplama
  • Yivli uçlu saplama
  • Kısa gövdeli çift uçlu saplama 

Yukarıda sıralananların dışında daha çok sayıda saplama çeşidi vardır. Civtec Cıvata tarafından size sunulan çeşitler, uluslararası standartlara uygun şekilde üretilir. Son derece kaliteli yapıda olan ürünlerin boyu bir metredir. Olumsuz koşullardan kolay kolay etkilenmeyen ürünlerde paslanma ortaya çıkmaz.

Saplama Cıvata Fiyatları

Gijon saplama fiyatlarında en uygun seçenekleri Civtec Cıvata’da bulabilirsiniz. Saplama fiyatlarında sunulan uygun seçenekler sayesinde kaç adet alacağınıza özgürce karar verebilirsiniz. Modele ve özelliklerine göre değişiklik gösteren gijon fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için ürün bazında inceleme yapmalısınız. Kararınızı verdikten sonra birkaç adımda siparişinizi oluşturarak Civteccivata.com.tr güvencesiyle alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.