x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim
YUKARI ÇIK
Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Toplam 13 ürün bulunmaktadır.
Toplam 13 ürün bulunmaktadır.

Bijon ve Bijon Somunu

Bijon, araçlarda kullanılan küçük ama önemli bir işleve sahip olan parçalardır. Bu parçalara uyumlu yapıda olan somunlar ile araçlarınızın tekerleklerini daha güvenli hale getirebilirsiniz. Bijon ve bijon somunu, disk ve kampananın bulunduğu yere sabitlenir. Bijonların kullanılması gereken yerler, jant üzerinde bulunur.

Araç lastiklerinin değiştirilmesi sırasında somunlar gevşetilir ve tekerlek yerinden çıkarılır. Lastikleri yerine takarken somunların orantılı bir güçle sıkılması önemlidir. Bijon somunları ve cıvataları, farklı araç markalarına özel olarak üretilir. Parçaların ebatları, kaplama türleri ve kalite düzeyi birbirinden farklıdır.

Bijon saplaması, dişli bir yapıya sahiptir. Her araçta bulunan saplama miktarı birbirinden farklı olabilir. Genellikle her araçta dört ya da beş tane saplama yer alır. Bu parçaların değiştirilmesi profesyonel işçilik gerektirir. Yeterince sıkılmayan ya da aşırı sıkılan bijonlar hasara neden olabilir.

Bijon Çeşitleri

Bijon somunu ile sabitlenen bijonların farklı çeşitleri mevcuttur. Fabrika çıkışına göre araçlarda normal ya da şifreli bijon kullanılabilir. Cıvtec Cıvata olarak size farklı araç modellerine uyum sağlayan bijonlar sunmaktayız. Tercih edebileceğiniz modeller arasında şunlar yer alır:

  • Renault, Skoda, Opel
  • Fiat, Peugeot, Citroen
  • BMW ve Mini Cooper
  • Audi, Mercedes, Wolksvagen

2010 öncesi Mercedes bijon modellerinin diş çapı 12 mm, diş adımı 1,5 mm, diş boyu ise 28 mm şeklindedir. Yüksek dayanıklılık vadeden ürünlerin kalite düzeyi 10,9’dur. Özel krom kaplama modeller uzun yıllar bir hasara uğramadan kullanılabilir. 2010 öncesi Mercedes modellerinde kullanılan bijonlar ile 2010 öncesi BMW bijon seçenekleri aynıdır. Civtec Cıvata’dan satın alacağınız tüm ürünler, uluslararası standartlara uygun bir biçimde üretilir.

Jant ekipmanları arasında yer alan bijonlarda en sık yaşanan sorunlar kırılma ya da sıyırmadır. Hatalı bir şekilde takılan bijonlar kolayca yerinden çıkabilir. Bu da bijon kesme olarak adlandırılan durumun meydana gelmesine neden olur. Bu parçaların her zaman takılacağı jant ile uyumlu olmasına dikkat etmek gerekir.

Bijon Ölçüleri

Lastik ve jant ekipmanları arasında önemli bir yere sahip olan bijonların uzun ve kısa seçenekleri vardır. Uzun modellerin ebatı 4 x 20 x 4 cm şeklindedir. Kısa olanların ölçüleri ise M12X1.5X28 şeklindedir. Uygun modeli kolayca ürün seçeneklerimiz arasından tercih ederek satın alabilirsiniz. Ürünler beş adet olacak şekilde satışa sunulur.

Otomotiv ürünleri arasında bijonun yanı sıra özel otomotiv aletleri de vardır. Kompresör ve hava pompası, elektrikli kontrol kalemi, yağ filtre anahtarı, lastik hava jakı gibi ürünler sayesinde araçlar için birçok ihtiyaca ulaşmak mümkün olur. Civtec Cıvata, profesyonel teknik servisler, araba tamircileri için de uygun çözümler sunar.

Bijon Somunu Fiyatları

Civtec Cıvata bijon fiyatları noktasında en uygun seçenekleri sunar. Bijon vidası fiyatları noktasında da en uygun seçenekleri sunan firmamız sayesinde ihtiyacınıza uygun sayıda ürüne sahip olabilirsiniz. Bijon somunu fiyatları da uygun olduğu için yüksek maliyetlere katlanmadan aracınızda gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.