x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim
YUKARI ÇIK
Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Toplam 1349 ürün bulunmaktadır.
Ceta Form N14-031 Zincirli Yağ Filtre Anahtarı (60-110Mm) - CETA %35indirim
ÜCRETSİZkargo
Toplam 1349 ürün bulunmaktadır.

İngiliz ve Alyan Anahtarlar

Anahtarlar ve allenler eşya ve yüzeylere montelenmiş vida ve cıvataları matkap kullanmadan sökmek için kullanılan el gereçlerdir. Manuel sökme işlemi için bire bir aletler olan anahtar ve allenler takma, yani monteleme ile sıkma ve gevşetme uygulamalarında da işlev görür. Alyan anahtar olarak da bilinen bu ürünler elektrikli aletler olmadıkları için her mekânda kolayca kullanım sunmaları sayesinde tercih edilir. Matkap uçlarına da takılabilen alyan takımı çeşitleri ise çok sayıda alyan anahtar barındırır. Vida ve cıvataların döndürülmesini sağlayan bu aletlerin kullanım alanlarına ve işlevlerine göre pek çok çeşidi bulunmaktadır. Ama en iyi tercihi yapmak için kaliteli ve güvenilir markalardan alışveriş yapmanız esastır. Bunun için Ceta Form alyan takımı ve İzeltaş alyan takımı modellerini öneririz.

Alyan Anahtar Çeşitleri

Hayatımızı kolaylaştıran ve cıvıta ile vida gibi parçaları sabitleme, monteleme, sıkma ve gevşetme uygulamalarında işlev gören allen anahtarlar öncelikli olarak boyutlarına göre sınıflandırılır. Kısa saplı ya da uzun alyan anahtarların boyutlarını belirleyen ilk kriter sap ebatlarıdır. Sap ebadı değiştikçe alyanın ağız kısmının büyüklüğü de değişecek ve alyan anahtar farklı boyutlardaki vida ve cıvatalar için uygun hale gelecektir. Yani cıvata ve vidaların çap genişliğine uygun olacak şekilde bir anahtar seçimi yapmak mümkündür. Dolayısıyla bu ürünleri tek tek satın almaktansa her durumda kullanabilmek için takım halinde almak daha ideal olacaktır. Zaten alyan takımları da genellikle on adet alyan anahtar içerecek şekilde düzenlenir ve piyasada onlu paketler halinde bulunur.

Alyan takımı içerisinde değişen sap uzunlukları ile ağız kısmı farklı büyüklükte olan anahtarlar bulunmaktadır. Allen anahtarların uzunluk ve kalınlıkları vidaların yapısı ile sınırlı değildir. Aynı zamanda vidaya ulaşmanın zor olduğu alanlarda uzun saplı anahtarlar kullanılırsa işiniz kolaylaşacaktır. Alyan anahtar modelleri sıkılıp gevşetilecek ürün baz alınarak kullanım alanına göre de çeşitlenmektedir. Otomotiv, inşaat gibi sanayinin birçok alanında ve basit tamiratlar ile onarım işlerinde işlev gören kombine anahtar bu çeşitlerden en çok tercih edilenidir.

Kombine Anahtar

Kombine anahtar bir sapa bağlı iki açık uçlu ağızdan oluşuyor. Çift yönlü kullanım sunan bu anahtarlar altıgen cıvata ve vidaları açmak için ideal el aletlerinden. Fakat bu aletler her vida ve cıvatanın çapına uygun olmadığından tek başlarına satın alındığında yeterli olmayabiliyor. Bu nedenle kombine anahtar takımı almanızı öneririz. Bu noktada marka tavsiyemiz ise İzeltaş kombine anahtar takımı ile Elta kombine anahtar takımı olacak.

Cırcır Anahtar

Cırcırlı kombine anahtar adı ile de bilinen cırcır anahtar çeşitlerinin kombine anahtar modellerinden ayrılan özelliği ilk bakışta göze çarpar. Kombine anahtarların iki ucu hilal şeklinde açıkken cırcır anahtarlarda bir uç açık diğer uç ise kapalıdır. Bu kapalı uç altıgen başlı vida ve cıvataların üzerine yerleştirilerek bağlantı elemanlarının sökülüp takılması sağlanır. Bu ürünler de yine cıvata ve vidaların ebatlarına uydurmak için tek tek alınmamalı, farklı alanlarda işlev görmesi için cırcır anahtar takımı edinilmelidir. Kaliteli bir seçim yapmak isteyenler için önerimiz ise İzeltaş cırcır anahtar çeşitleri ile İzeltaş cırcır anahtar takımı modelleridir.

Mafsallı Anahtar

Üzerinde mafsallı yani eklem denilen bir mekanizma sayesinde manevra kabiliyetine sahip olan anahtar çeşitleri mafsallı anahtar olarak adlandırılır. Bu anahtarların bir ucunda hareket edebilen eklem parçası yani mafsal bulunduğu için girmesi zor alanlara ulaşarak vida ve cıvatalar üzerinde uygulama yapılabilmektedir. Bu anahtarların bir ucu kapalı olduğundan mafsallı cırcır anahtar adını da alırlar. Burada da kaliteli ve güvenilir bir ürün satın almanız açısından önerimiz İzeltaş mafsallı cırcır anahtar olacak.

Torx Anahtarı

Özellikle motor ve makinelerin üzerindeki sıkılması zor cıvata ve vidaları sıkmak için kullanılan aletlere torx anahtarı denir. Bu anahtarın özelliği elle girilmesi mümkün olmayan her alana rahatlıkla ulaşmayı sağlamalarıdır. Bu ürünleri de tek tek değil, torx alyan takımı şeklinde almanız gerekir.

Anahtarlar ve allen çeşitleri içinde filtre sökme aparatı ve yağ filtresi sökme anahtarı gibi özel alanlarda kullanılan aletler de bulunmaktadır. Tüm bu allen anahtar çeşitlerine ulaşmak ve alyan takımı fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için Civtec Cıvata’nın internet adresini ziyaret edin.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.