x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim
YUKARI ÇIK
Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Toplam 31 ürün bulunmaktadır.
Eltos ST 460 Mini Su Terazisi - Eltos %5indirim
İzeltaş 40 cm Su Terazisi - İzeltaş %37indirim
İzeltaş 50 cm Su Terazisi - İzeltaş %37indirim
İzeltaş 80 cm Su Terazisi - İzeltaş %37indirim
Bosch Su Terazisi 12cm - Bosch %22indirim
292,30 TL
226,82 TL
EKLE
Bosch Professional Su Terazisi 60 cm - Bosch %22indirim
ÜCRETSİZkargo
Ceta Form P22-070 70 Cm Alüminyum Su Terazisi - Ceta Form %0indirim STOKLAR TÜKENDİ
Ceta Form P22-080 80 Cm Alüminyum Su Terazisi - Ceta Form %0indirim STOKLAR TÜKENDİ
Ceta Form P21-150 150 Cm Alüminyum Su Terazisi - CETA %37indirim STOKLAR TÜKENDİ
Toplam 31 ürün bulunmaktadır.

Su Terazisi ve Mıknatıslı Su Terazileri

İnşaat sektöründe yapıların eğiminin sağlıklı bir şekilde ayarlanmasını sağlayan araçlara su terazisi denilmektedir. Bu teraziler sayesinde matematiksel hesaplar yapılmadan eğim kolayca hesaplanabilmektedir.

Su terazileri standart ve mini olmak üzere üretilmektedir. Standart boyutta olan su terazisi 25 cm, mini su terazisi 23 cm’dir. Küçük alanlarda ve küçük zeminlerde mini su terazisi kullanılırken, büyük ve geniş zeminlerde büyük standart su terazisi kullanılmaktadır. Yapıya uygun su terazisi kullanarak işleri kolaylaştırabilirsiniz.

Su Terazisi Özellikleri Nelerdir?

Su terazilari doğru hesaplama yapmak zorunda oldukları için belli özelliklere sahip olurlar. Bu özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Dikey Su Tüpü
  • Yatay Su Tüpü
  • Açılı Su Tüpü

Bu özellikler sayesinde su terazileri eğimin doğru hesaplanmasını sağlamaktadır.

Su Terazileri Nasıl Kullanılır?

Su terazilerinde hesaplama suyun hareketine göre şekillenir. Eğim ölçümünde büyük avantaj sağlayan su terazisi ile su ve denge unsurları bir arada kullanılır. Terazinin eğimi yatay ve dikey olmak üzere 45 derece açıyla ölçme özelliğine sahiptir. Yatay ölçüm için yatay su tipi, dikey zemin için dikey su tüpü kullanılır. Yatay zemine terazi yatay şekilde, dikey zemine dik şekilde konulan su terazilerinde suyun dengeye gelmesi beklenir. Bu işlem sayesinde zeminin düzlüğü ayarlanır.

Sulu terazilerin sıklıkla kullanıldığı alanlar inşaat sektörüdür. Bu alanlarda birçok tehlikeli etkene maruz kalan su terazileri tasarım ve kullanılan malzeme olarak düşme, ezilme, kirlenme ve bükülmelere dayanıklı üretilmektedir. Sert plastik malzemeden üretilen su terazileri üzerinde üç adet gösterge yer almaktadır. Bu göstergeler dayanıklı ve şeffaf yapıdadır.

Tasarımlar ürünün kullanım amacına uygun olmalıdır. Eğer tasarım ile amaç birbirine uymazsa ürün istenilen performansı göstermez. Su terazileri denge ve eğim ölçümünde kullanıldığı için tasarımı da buna uygun olmalıdır. Dikdörtgen prizmasına benzeyen su terazilerinin uç noktaları sivri şekildedir. Su terazisi üzerinde üç adet daire şeklinde yapı vardır. Daire yapılarında su tüpleri bulunmaktadır. Tüpler silindir şeklindedir. Tüler içerisinde renklendirilmiş su bulunmaktadır. Su tüpleri içerisinde iki üstte iki altta olmak üzere dört adet çizgi bulunmaktadır.

Su Terazisi Çeşitleri Nelerdir?

En iyi su terazisi modellerini uygun fiyatlarla Civtec Cıvata’da bulabilirsiniz. Su terazisi çeşitlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

Kaliteli ve Uygun Fiyatlı Su Terazisi Modelleri Civtec Cıvata’da!

Su terazileri inşaat sektöründe sıklıkla kullanılan ürünler arasında yer alır. Su terazisi fiyatları inceleyenlerin bir numaralı adresi Civteccivata.com.tr’de yer alan su terazisi ve su terazisi ile ilgili tüm ürünleri uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.