x
1000 TL VE ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO !
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim
YUKARI ÇIK
Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Toplam 3411 ürün bulunmaktadır.
Toplam 3411 ürün bulunmaktadır.

Matkap Ucu, Kesici ve Delici Uçlar

Yapı işlerinde delik açma ve vidalama gibi kullanım alanları bulunan matkaplar ile tilki kuyruğu, panter testere gibi kesme işlemini gerçekleştiren makineler ve diğer delici, kırıcı işlev gören aletlerin uçlarına çeşitli gereçler takılmalıdır. Bu uçlar sayesinde delme, kesme, biçim verme ve vidalama gibi uygulamaları gerçekleştirmek mümkündür. Makine uçlarının delik açma testeresi yani pançlar, daire testere bıçağı, dekupaj testere bıçağı, keskiler, tilki kuyruğu ve panter testere bıçağı, kılavuzlar, freze uçları gibi farklı işlevler gören değişik çeşitleri bulunmaktadır. 

Matkap Ucu Çeşitleri 

Değiştirilebilen ve ilgili makinelere takılıp çıkartılabilen matkap ucu çeşitleri olmadan matkap hiçbir işlev göremezler. Matkap ucu çeşitleri beton, ahşap ve farklı metaller üzerinde delik açmak için kullanılır. Çünkü bu zeminlerin mukavemet özellikleri farklıdır ve her zemin kendine uygun uçların kullanılmasını gerektirir. Matkaplarla birlikte ya da ayrı olarak edinebileceğiniz matkap ucu seti değişik boyut ve şekillerde uçları içerir. Bu da delme işlemlerinin hızlı ve pratik olmasını sağlar. Matkap ucu seti içerisinde beton, seramik, ahşap, elmas ve metal matkap ucu çeşitleri bir arada bulunabildiği gibi tek tür bir matkap ucunun farklı ebatlara sahip olanları da bir sette toplanmış olabilir. 

Matkap ucu seçiminde ilk kriter ucun zeminin yapısına uygunluğudur. Daha sonra ise matkabın markası ve zemin üzerine açılacak deliğin ya da üzerinde uygulama yapılacak vidanın boyutu dikkate alınır. Örneğin ahşap matkap uçları uç kısma sivrildiği için ahşaba zarar vermeden delik açmanızı sağlar. Ahşap matkap ucu seti en çok kullanılan uçlardan biridir. Yapı ve onarım işlerinde sıkça kullanılan bir diğer uç ise beton matkap uçlarıdır. Metal matkap ucunun yapısı ise ahşap için uygun olan uçlardan farklı olmakla birlikte beton matkap uçları ile benzer özellik gösterir ve her iki uç da sert olan metal ve beton zeminleri kolaylıkla delebilmek için kullanılır. Matkap uçlarında önemli olan uygun matkap ile doğru zeminde çalışmaktır. 

Matkap uçlarının kalitesi de yaptığınız uygulamanın sorunsuz ve hızlı olmasını sağlar. Bu nedenle en bilinen ve en güvenilen markalar tercih edilmelidir. Bosch matkap ucu çeşitlerinin yanında Bosch kırıcı delici uçlar tavsiyemiz olacaktır. 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.