x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim
YUKARI ÇIK
Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Toplam 44 ürün bulunmaktadır.
Ceta Emniyetli Maket Bıçağı - CETA %37indirim
CTN 5122 Profesyonel Metal Maket Bıçağı - CTN %24indirim YENİürün
CTN 5109 Profesyonel Metal Maket Bıçağı - CTN %26indirim YENİürün
CTN 5101 Profesyonel Plastik Maket Bıçağı - CTN %25indirim YENİürün
CTN 5103 Profesyonel Plastik Maket Bıçağı - CTN %25indirim YENİürün
Toplam 44 ürün bulunmaktadır.

Maket Bıçağı Ürünleri

Maket bıçağı ya da bilinen diğer adıyla falçata hem evlerde, hem de işyerlerinde, projelerde sık kullanılan bir kesim aletidir. Uzun ömürlü bir kullanımı vardır. Makasın rahat işleyemeyeceği tüm kesim işlerinde konforlu bir işlem sağlayan maket bıçaklarını gelin yakından inceleyelim.

Maket Bıçağı Nedir?

Maket bıçağı, metal ya da plastik koruması içerisinde, sürgülü mekanizması bulunan bir kesim aletidir. Sürgüsü sayesinde daha uzun ya da daha kısa kullanabilirsiniz. Kilit sistemi sayesinde uzunluğu kendi rahatınıza göre sabitleyerek çalışabilirsiniz. Emniyetli maket bıçağı modellerinin kilit mekanizması sayesinde bıçağı kullanmadığınız zamanlarda da güvenliği sağlayabilirsiniz.

Maket bıçağı nerelerde kullanılır?

Maket bıçaklarının oldukça geniş bir kullanım alanı vardır. Özellikle ayakkabı sektöründe sevilen bir araç olan maket bıçağı, deri rötuşlarında, kesimlerinde rahatlıkla kullanılabilir. İnşaat ve okul projelerinde, ofislerde de kullanılan maket bıçakları kartonda daire şekli kesmek, düz çizgilerle şerit kesmek için de idealdir.

Maket Bıçağı Çeşitleri Nelerdir?

Maket bıçakları arasından seçim yaparken, bıçağı nerede kullanmak istediğinize göre seçim yapmalısınız. İnce, detaylı bir kesim yapıyorsanız ince uçlu falçata tercih edebilirsiniz. Ayakkabı imalatı, inşaat maketleri gibi profesyonellik gerektiren alanlarda profesyonel maket bıçağı tercih etmelisiniz. Evde kullanmak için küçük maket bıçağı modelleri genel olarak yeterli olmaktadır.

Genelde plastik gövdesiyle tanıdığımız maket bıçakları, bu tip işlerle uğraşırken çelikten vazgeçemeyenler için çelik gövdeli maket bıçakları satışa sunulmuştur. Çelik gövdeli maket bıçağı modellerinin kullanım ömrü, plastik gövdelilere göre daha uzun olmaktadır.

Katlanabilir maket bıçağı da kullanışlı falçata modellerinin başında gelmektedir. Özellikle ahşap gibi zor kesilebilen ürünlerde bükülerek daha rahat bir kesim sağlayan katlanabilir modeller, profesyoneller tarafından sıkça tercih edilmektedir.

Maket Bıçağını Güvenle Kullanmak İçin Nelere Dikkat Etmeli?

Falçata bıçağı, gerçekten çok keskindir. Bu sebeple ellerin, parmakların güvenliği için ekstra dikkat etmek gerekir. Mümkünse koruyucu bir eldiven giymek, keseceğiniz ürünü kaymayan bir alana koyarak çalışmak güvenliğiniz için yapabileceğiniz basit şeylerdendir.

Öte yandan maket bıçağı yedeği ile düzenli olarak değiştirilmesi gereken parçalardandır. Maket bıçağı keskinliği azaldıkça kırarak ya da yeni bir parça alarak değiştirmeyi ihmal etmemelisiniz. Keskin olmayan bir bıçakla kesim yapmaya çalışmanız sizi daha fazla baskı uygulamaya iter, bu da ciddi bir güvenlik sorunu doğurabilir.

Maket Bıçağı Fiyatları

Maket bıçakları kullanım alanına, kullanılan materyale ve boyutuna göre fiyatı değişen araçlardır. Örneğin plastikler, çelik gövdelilere göre bir miktar daha ucuz olmaktadır. Genelde profesyonellerin tercih ettiği katlanabilir modeller de klasik modellere göre bir miktar daha fiyatlı olabilmektedir.

Civteccivata.com.tr olarak sizlere hem maket bıçağı hem de yedek bıçak konusunda envai çeşit seçenek sunmaktan gurur duyuyoruz. Hem en profesyonel hemdeen basit işleriniz için güvenle, konforla kullanabileceğiniz maket bıçağı modellerimize göz atmayı unutmayın.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.