x
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim
YUKARI ÇIK
Toplam 50 ürün bulunmaktadır.
Best WL-1972 Paslanmaz Kaynak Onarıcı Sprey - Best %0indirim STOKLAR TÜKENDİ
Best CR-1001 Faktör Balata Temizleyici 500 ml - Best %0indirim STOKLAR TÜKENDİ
Best PS-6.1 6 Faktör Performans Sprey 200 ml - Best %0indirim STOKLAR TÜKENDİ
Selsil X-Seal Beyaz Mastik Silikonize - Selsil %0indirim STOKLAR TÜKENDİ
Selsil Beyaz Silikon - Selsil %0indirim STOKLAR TÜKENDİ
Selsil Gri Silikon - Selsil STOKLAR TÜKENDİ
Selsil 280 ml Siyah Silikon - Selsil %0indirim STOKLAR TÜKENDİ
Selsil Akvaryum Silikon - Selsil %0indirim STOKLAR TÜKENDİ
Selsil Şeffaf Silikon - Selsil %0indirim YENİürün STOKLAR TÜKENDİ
Selsil Kırmızı Silikon - Selsil %0indirim STOKLAR TÜKENDİ
Selsil 200+50 gr Hızlı Yapıştırıcı - Selsil %0indirim STOKLAR TÜKENDİ
Selsil Duşakabin Silikonu - Selsil %0indirim STOKLAR TÜKENDİ
Selsil 50 ml Şeffaf Silikon Tüp - Selsil %0indirim YENİürün STOKLAR TÜKENDİ
Selsil Poliüretan Beyaz Mastik Metal - Selsil %0indirim STOKLAR TÜKENDİ
Toplam 50 ürün bulunmaktadır.

Genel Bakım Ürünleri

Tadilat ve onarımlarda kullanılan birçok makine ve alet bulunmaktadır. Bunların dışında ev, bahçe ve benzeri mekanların tesisat işlemlerinde kullanılacak genel bakım ürünlerine de ihtiyaç duyulmaktadır. Her evde mutlaka bulunması gereken bakım ürünleri arasında sıvı şeklinde hızlı yapıştırıcı ile selsil hızlı yapıştırıcı çeşitleri, yapıştırıcı bant, silikon ve mastik gibi dolgu malzemeleri, silikon tabancası, yağ sökücü sprey ve el dezenfektanı bulunmaktadır. Hızlı yapıştırıcı ürünler metal, kumaş, ahşap ve yapı malzemeleri gibi tüm materyalleri yapıştırmak için kullanılabilir. Silikonlar, mastikler ve silikon tabancıları ise yapıştırma işlemlerinin yanında dolgu işleri için de vazgeçilmez bakım ürünlerindendir. Bu ve benzeri ürünlerin kullanımlarından sonra el dezenfektanlarına ihtiyaç duyulur. Ayrıca bu güçlü malzemelerin etraflarında bıraktığı lekeler için de yağ sökücü sprey kullanılması önerilir.  

Silikonlar ve Silikon Tabancaları

Silikon tabancası son derece pratik yapıştırma aletleridir. Silikon tabancası çeşitlerinin içine takılan silikonlar yüzey ve nesneleri güçlü şekilde yapıştırma amacıyla kullanılır. Fonksiyonel bir ürün olan silikon tabancası, çalıştırılmaya başladığı andan itibaren birkaç dakika süre ile bekletilmelidir. Çünkü ısınması için zamana ihtiyaç vardır. Silikon tabancaları çalışma prensipleri gereği uç bölgelerinden yüksek ısı yayarlar. Bu nedenle tabanca çalışırken ucuna çıplak elle dokunulmaması gerekir. Bu tabancaların içine takılan silikonlar tabanca tarafından ısıtılarak akışkan hale getirilir. Böylece silikonun sıkıldığı yüzeyi kaplayıp yüzeyin üzerinde bulunan boşlukları doldurma işlevini yerine getirmesi sağlanır. Akışkan olan silikon tabancadan dışarı çıkar çıkmaz kurumaya başladığı için uygulama hızla yapılmalıdır. Ancak silikonun soğuması biraz zaman aldığından silikona dokunulması yanıklara sebebiyet verebilir. Silikon tabancası tadilat işlerinin yanında hobi uygulamaları içinde çok kullanışlı bir el aletidir. 

Ahşap, metal, fayans, kumaş ve plastik gibi birçok farklı yüzeyde yapıştırma ve boşlukları kapatma işlevi gören silikonlar koku ve leke bırakmayan ürünlerdir. Dolayısıyla mutfak gereçleri ve banyolarda da kullanıma uygundurlar. Mutfaklarda en çok fayans aralarına sıkılan silikonların banyolardaki kullanım alanları ise daha çok duşa kabinlerdir. Banyolarda kullanılan duşa kabin silikonu genellikle şeffaf ya da beyaz renktir. Silikonların farklı renk seçenekleri bulunmaktadır.

Mastik Silikon Çeşitleri

Silikon benzeri bir ürün olan mastik, silikonlardan farklı bir kullanım alanına sahiptir. Silikon daha çok izolasyon yapmak için kullanılırken mastik ise izolasyonda kullanılabileceği gibi dolgu görevi de görür. Aslında bu iki ürün de birbirinin yerine uygulanabilir. Fakat mastik ile silikon arasında bir fark daha bulunur. Mastikler boyanabilir malzemelerdir. Silikonlar ise boya tutmazlar. Mastik ve silikonlar arasındaki bir diğer farklı özellik ise mastiklerin kurudukları anda esnekliklerini kaybedip sertleşmesi ve silikonların ise esnekliğini kuruyken de kaybetmemesidir. Kuruma süreleri ise mastikte 24 saate kadar çıkarken silikonda bu süre 6 saat kadardır. Mastik maliyet açısından silikonlardan çok daha uygundur. Dolgu işlemlerinde çok verimli sonuçlar elde edilen mastiklerin poliüretan mastik ve silikon mastik olarak çeşitleri bulunmaktadır. Silikon mastik neme ve hava koşullarının değişimine dayanıklı olduğu için doğrudan suyla teması olan mutfak ve banyo gibi alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Poliüretan mastik ise çok güçlü bir yapıştırıcıdır ve sızdırmazlık özelliği çok yüksektir.  

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.